C2B Bilişim Hizmetleri; 2012 yılında Kocaeli Gebze Merkezli ve etki alanı Türkiye olan 15 yılı aşan sektör deneyimi ile kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

Blog

20 Şubat 2020

Windows Home’dan Windows 10 Pro Upgrade Nasıl Yapılır

Gerek Windows Home, gerekse de Windows 10 Pro’nun kendilerine has özellik ve avantajları vardır. Ancak, kalite ve avantaj açısından Windows 10 Pro bir adım daha öndedir. Bu yazıda ise, Windows Home’dan Windows 10 Pro upgrade nasıl yapılır onu göreceğiz. Windows Home’un temel bir değişken olduğu çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Yani Windows Home;

 • Batarya Tasarrufu
 • Cortana
 • Şirket’in Biyometrik Güvenlik Windows Merhaba
 • Sanal Masaüstleri
 • Yardımcı yardım Özelliği
 • Süreklilik

gibi birçok özelliğe sahiptir. Windows 10 Pro’yu, Windows Home’dan ayıran en büyük fark ise, Windows 10 Pro’nun az önce sıraladığımız tüm özelliklere sahip olmasının yanı sıra, bu özeliklerin yanında daha gelişmiş bir gizliliğe ve bağlantı araçlarına da sahip oluşudur. Şimdi, Windows Home’dan Windows 10 Pro upgrade nasıl yapılır, aşamaları nelerdir ve bu konuda nelere dikkat etmeliyiz bir göz atalım.

Windows Home’dan Windows 10 Pro’ya Yükseltme İşleminden Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Sisteminizi en son Windows Home sürümüyle güncellemeniz gerekir.
 • Windows 10 Pro dosyalarını indirmek için, bilgisayarınızın C klasörü içerisinde yeterli alan olduğundan emin olun.
 • Ayrıca, C Sürücüsü içerisinde bulunan veri ve uygulamalarınızı mutlaka yedekleyin. Çünkü Windows 10 Pro’ya yükseltme işlemi sırasında bazı dosyalarınızın silinme riski vardır.
 • Olası tüm güncelleme sorunlarının önüne geçmek veya bu sorunlardan olumsuz etkilenmemek adına tüm dosya sistemi hatalarını mutlaka düzenleyin.

Şimdi, Windows Home’dan Windows 10 Pro upgrade yapmak adına gerekli olan tüm şartlara göz attığımıza göre, bu işlemin nasıl yapılacağı kısmına geçiş yapabiliriz. Bu işlemi gerçekleştirmek için, aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

 1. Windows Mağazası’na giriş yapın> mağazaya, Microsoft hesabınızla kaydolun> Hesap simgesine tıklayın ve Windows 10 Pro’yu indirmeye başlayın, ardından güncelleyin.
 2. Güncelleme işlemi biraz uzun sürebilir, ancak güncelleme bitene kadar beklemelisiniz.
 3. Daha sonra, arama kutucuğu kısmında gelerek Windows Home’u aratın.
 4. Ardından, Windows Home’dan Windows 10 Pro’ya yükseltmek için Kur butonuna tıkayın.
 5. Karşınıza çıkan, “Yükseltme işlemine devam etmek istiyor musunuz?” sorusuna Evet diyerek işlemin tamamlanmasını bekleyin.
 6. İşlem tamamlandığında, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir.
 7. Sisteminizi yeniden başlattıktan sonra sırasıyla, Ayarlar> Güncelle ve Güvenlik> Etkinleştir seçenekleri üzerinden ilerleyin. En son işlem olarak, etkinleştirme işlemini tamamlamak için Windows 10 Pro Ürün anahtarını girin.

Bu kısa işlemin ardından, Windows 10 Pro’ya başarıyla geçiş yapmış bulunuyorsunuz.

Genel
About Cem Erkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir