C2B Bilişim Hizmetleri; 2012 yılında Kocaeli Gebze Merkezli ve etki alanı Türkiye olan 15 yılı aşan sektör deneyimi ile kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

Blog

4 Ağustos 2020

Ücretsiz Logo Nasıl Yapılır? En İyi Logo Oluşturucular

Markalar için logonun dizayn şekli ve ruhu oldukça önemlidir. Marka ile bütünleşecek ve markanın her şeyiyle kullanılabilecek bir logo her firmanın beklentisidir. Ücretsiz logo nasıl yapılır? En iyi logo oluşturucular ile sizler de profesyone logo yapımını öğreneceksiniz.

            Grafik tasarım alanında başarılı eserler ortaya koymak için başta Adobe Photoshop olmak üzere çeşitli yazılımlarda uzman olmak gerekiyor. Grafik uzmanlığına sahip değilsek ve bütçemiz de kısıtlıysa yapmamız gereken ücretsiz logo oluşturucu bulmaktır.

Ücretsiz Profesyonel Logo Nasıl Yapılır?

Logo yapımı esnasında acemi eserler oluşturmamak için belli başlı çizim bilgisini akılda tutmakta fayda var.

  • Renkler : Yaptığımız çalışmada renkler oldukça önemlidir. Logonun konulacağı yerin arkaplanı-rengi-, baskı yapılıp yapılmayacağı ve logonun neyi amaçladığı belirlenmesi gerekiyor. Göz yormayan, sade ve akılda kalıcı logoların markayı amacına ulaştıracağını unutmayın.
  • İkonlar: Logonuza özel ikonlar, simgeler hazırlamak bilhassa acemi tasarımcılar için ilk etapta zor olacaktır. Kısa vadede profesyonel bir ikon arıyorsanız, arkaplanı trasparan olması için google’da şu biçimde arama yapın “nesne png”. Buradaki nesne: Elma, uzay, bilgisayar, internet gibi kavramlar olabilir. Diğer bir yandan iconfinder gibi popüler ikon araçlarını da kullanabilirsiniz.
  • Fontlar: Font seçimi bir tasarımdaki en önemli aşamalardan birisidir. Google’da yapacağınız tasarımcı fontları, en iyi fontlar minvalindeki aramalarla çeşitli font paketlerini sisteminize indirerek deneyebilirsiniz.

En İyi Logo Oluşturucular

Kullanacağımızı logo yapım araçları çoğunlukla online web siteleri üzerindedir. Çok hızlı ve basit bir şekilde hazırlayacağınız logolarla markanızın hak ettiği kaliteyi elde edeceksiniz.

Zyro’s Logo Maker

İlk sıraya Zyro logo yapıcı’yı koyduk çünkü ücretsiz bir şekilde sunduğu esnek araç paneliyle yüzlerce şekile, ifadeye ve nesneye ulaşarak istediğiniz düzlemsel değişimi yaratabilirsiniz.

Ücretsiz logo yapımı için Zyro’yu kullanarak dakikalar içerisinde PNG formatında grafik çalışmalarınızı cihazınıza indirebilirsiniz.

Logaster

Anasayfasının ortasında yer alan kutuya marka isminizi girerek akabinde yeşil butona tıklamanızla logo oluşturma sayfasıyla karşılaşacaksınız. En iyi logo oluşturuculardan birisi olan Logaster, ücretli ve ücretsiz üyelik tipleriyle kullanabileceğiniz araçları sınırlamaktadır.

Oberlo

Dropshipping gibi pazarlama araçlarını esas alarak kurulan Oberlo, içerisinde barındırdığı birçok aracı ücretsiz olarak sunmaktadır.

İnternet sayfasının ortasında bulunan Generate Logo yazısına tıklayaraklogo düzenleme araçlarının olduğu sayfayla karşılaşacaksınız. Burada sistemin sizlere ücretsiz olarak sunduğu ikon paketinden faydalanabileceğiniz gibi onlarca font arasından da hayal gücünüzü kullanarak kaliteli logolar hazırlayabilirsiniz.

Visme

Ücretli ve ücretsiz üyelik tipleriyle karşımıza çıkan Visme, otomatik kaydet özelliğiyle çalışmalarınızı her an kaybetmemeniz için kaydeder. Hazır profesyonel grafik şablonları üzerinden logo yapmanızı sağlayan Visme, kolay bir şekilde profesyonel görünmenize öncülük eder.

Diğer Ücretsiz Hazır En İyi Logo Oluşturucular

Canva: Üye olarak ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabileceğiniz Canva ile portfolyo, CV ve marka logolarını oluşturabilir, saniyeler içerisinde indirebilir ve hesabınıza kaydederek daha sonra tekrar ulaşabilirsiniz.

LogoMakr: Ücretsiz kullanımı düşük çözünürlüklü olmasından dolayı LogoMakr pek tavsiye edilmese de 20 dolar ile premium üyelik alarak tasarlayacağınız tasarımınızı SVG formatında vektörel tasarım olarak da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

DesignEvo: Ücretli bir logo yapım aracı arıyorsanız herhalde en iyisi DesignEvo olacaktır. 50 dolar fiyatıyla binlerce logo şablonunu istediğiniz gibi düzenleyebilir, vektörel olarak da cihazınıza indirerek firmanıza ait her ürüne bastırabilirsiniz.

Genel
blank
About Cem Erkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir