C2B Bilişim Hizmetleri; 2012 yılında Kocaeli Gebze Merkezli ve etki alanı Türkiye olan 15 yılı aşan sektör deneyimi ile kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

Sunucu Kurulum ve Yönetim Hizmetleri

Sunucu kurulumu ve yönetim hizmetleri kapsamlı teknik işlemlerdir. Sunucu yönetiminin yapılabilmesi için, yazılım ve donanım olarak yüksek seviyede teknik bilgiye sahip olmak ve tam yetkili bağlantı yetkinizin olması gerekir. C2b bilişim olarak firmanıza sunucu kurulumları ve sistemleri yönetim hizmetleri veriyoruz. Sunucu üzerinde gerekli ayarlamaların yapılabilmesi, sorun oluştuğunda tüm müdahale işlemlerinin yapılabilmesi işlemlerine sunucu yönetimi denilmektedir. Firmamız şirket yapınıza ve kapasitesine uygun sunucu kurulumları, siber güvenlik sistemleri ile yapmaktadır.

Sunucu Takibi

Firmamız sunucu sistemlerini kurduktan sonra, sistemin tüm çalışma aşamalarını kontrol etmekte ve sistemin verimli çalışmasını sağlamaktadır. Sunucuların sağlıklı çalışabilmesi için, sunucu işletim sistemi güvenlik ayarlarının yapılması, sistem güncellemelerinin yapılması, oluşabilecek tüm donanımsal ve sistemsel sorunların tespitinin yapılarak kısa sürede giderilmesi gerekir. Firmamız tüm bu hizmetleri sunarak, müşteri veri güvenliğinin sağlanmasını ve işlemlerin kesintisiz yapılmasını sağlamaktadır. firmamız veri merkezi hizmetleri verdiği kuruluşlara sunduğu kiralık sunucu hizmetlerinde, müşteriye tüm denetim yetkisini vermekte ve işlemlerin yönetim sorumluluğunu müşteriye vermektedir.

Web Sunucuları

C2b bilişim firması olarak sektörde, sunucu kurulumu ve yönetim hizmetleri alanında büyük başarılara imza atmış bulunuyoruz. Teknolojinin gelişmesi ve veri güvenliğinin önem kazanmasıyla birlikte veri merkezlerine olan ihtiyaç her gün artmaktadır. Web sunucuları, kuruluşların web sitelerinin kesintisiz çalışabilmesi, veri kayıtlarının paylaşımı ve depolanması için ihtiyaç duyulan veri barındırma alanlarıdır. Sunucu hizmetlerimizden faydalanarak, web sitenizi veri merkezimizde barındırabilir ve sitenizin sunucularımız üzerinden güvenli bir şekilde yayın yapmasını sağlayabilirsiniz.

Sunucu Hizmetlerimiz

Firmamız tüm sektörler için sunucu kurulumu ve yönetim hizmetleri vererek sorunların çözümünün anında gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Sunucu hizmetlerimiz arasında, web sunucu hizmetleri, Windows sunucu sistemleri, Linux sistemleri bulunmaktadır. Yani bir işletim sisteminin çalışması ve web sitesinin çalışması için ihtiyaç duyulan alanı sunucular sağlamaktadır. Yönetim hizmetlerimiz kapsamında sistemde çalışan tüm bilgisayar ve sistemlerin kontrolleri yapılmaktadır.

Sunucu Kurulum Hizmetlerimiz

Firmamız sunucu kurulum hizmetleri vererek, kamu kurumları ya da özel şirketlerin veri güvenliklerini sağlamaktadır. Çok sayıda bilgisayarın kullanıldığı kuruluşlarda, bilgisayarlara işletim sistemlerinin hızlı bir şekilde kurulumu yapılarak zaman kaybının önüne geçmeye çalışıyoruz. Diğer bir hizmetimiz için işletim sistemi kurulan bilgisayarların ve diğer sistemlerin güvenli bir ortamda çalışabilmesi için güvenlik sistemlerinin kurulumu hizmetini vermekteyiz. Web sitelerinin güvenli çalışabilmesi ve anlık iletilerin korunabilmesi için ihtiyaç duyulan anti virüs programlarının kurulumu, sistem güvenli ayarlarının yapılması verdiğimiz hizmetler arasındadır.

Sunucu Ne İşe Yarar?

Firmalar kendi bünyelerinde yaptıkları sunucu kurulumları ile web hosting hizmetlerini sağlamaya çalışmakta, ancak çoğu zaman web hosting hizmetleri için alt yapı sistemleri ve kaynakları yeterli gelmemektedir. Bu sınırlamalar yaşamamak için c2b bilişim firmamız ile iletişime geçerek sunucu kurulumu ve yönetim hizmetleri faaliyetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bu hizmetlerimiz sunucu hizmetlerinizi sorunsuz sürdürmenizi sağlayacaktır.

Sunucu kurulumu ve yönetim hizmetlerimizden faydalanarak, sunucular için kendi kurallarınızı belirleyebilir ve yönetim şeklini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Firmamızdan sunucu hizmeti satın alabilmek için hizmet sözleşmesi imzalamanız ile işlemlere başlanabilir. Web siteniz için web hosting hizmet kapsamının sürekli genişlemesin sağlayabilir ve maksimum seviyede alan kiralaması yapabilirsiniz. Veri tabanı sorunları ve aşırı kaynak kullanım sorunlarında web siteniz ve sunucularınızın kontrol edilmesi gerekir.

Firmamız yapılan sözleşme kapsamında tüm kontrolleri yapmakta ve sunucuların sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır. Sistemlerinizin kullanmış olduğu sunucular ile ilgili karşılaşabileceğiniz sorunlar için destek hizmetlerimizden faydalanarak, sunucu ve yönetim hizmetlerini alabilirsiniz. Firmamız uzun yıllar sektörde vermiş olduğu sunucu kurulum ve yönetim hizmetleri ile güven kazanmıştır.