C2B Bilişim Hizmetleri; 2012 yılında Kocaeli Gebze Merkezli ve etki alanı Türkiye olan 15 yılı aşan sektör deneyimi ile kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

Security ve Network Hizmetleri

Şirketlerin, kurumların ya da işletmelerin sahip oldukları güvenlik sistemleri, geleceğe yönelik büyüme hızlarını belirleyen önemli kriterler arasında yer alır. Güvenlik sorunlarının getirdiği maddi zararlar, diğer şirket zararlarından daha fazla olabilir. Bu kapsamda şirketimiz, firmanızın security ve network sistemlerini oldukça kapsamlı bir test mekanizmasından geçirerek firmanızın güvenlik düzeyini arttırmayı sağlıyor. Tüm bu işlemleri gerçekleştirirken güvenlik politikalarıyla tanınmış bireylerin bilgiye erişim sağlamasında hızı ön planda tutmaktayız. Güvenlik ve network hizmetlerimiz bünyesinde müşterilerimize sunmuş olduğumuz pek çok uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar;

Güvenlik Mimarisi Tasarımı

Şirketimizin security ve network hizmetleri konusunda en önemli uygulamalarından biri güvenlik mimarisi tasarımıdır. Bu kapsamda şirketimizin bünyesinde çalışan her biri alanında uzman ve deneyimli ekibimiz, siz değerli müşterilerimizin bilişim sistemlerinde yer alan sorunların belirlenip, var olan sorunun ortadan kaldırılması için güvenlik ihtiyaçlarının saptanmasını sağlıyor. Aynı zamanda teknik ekibimiz, gerekli testleri yerine getirdikten sonra, testlerden alınan sonuçlara göre gerekli güvenlik politikalarını oluşturmakta ve çözümleri tasarlamaktadır.

Ağ Erişim Kontrolü (NAC)

Ağ erişim kontrolü uygulamamız, network ve security güvenlik sistemlerimiz kapsamında olmazsa olmaz uygulamalarımız arasında yer alıyor. Bilindiği üzere ağ erişim kontrolü (NAC); kullanıcıyı odak alan, ağ tabanlı bir kontrol mekanizmasıdır. Bu sistemde kullanıcılar bazı güvenlik politikalarına tabi tutulur ve denetlenir. Diğer bir taraftan ağ erişim kontrolü ürünleri yönlendirici, güvenlik duvarları ve switchler sisteminin beraber çalışmasını sağlayarak hangi cihazların veya kimlerin firmanın ağına erişim sağlamaya çalıştığını belirlemeyi sağlıyor. Ağ erişim kontrolü uygulamamız aynı zamanda, mobil cihaz yönetimi ve veri toplama mekanizmaları gibi özel teknolojik yazılımları da içermektedir. Cihaz ve kullanıcı bazlı erişimlerde kontrol ve yetki sistemlerini yöneten NAC, işletmenizdeki gerekli bölgelere tarafımızdan başarı ile uygulanır.

Güvenlik Duvarı Çözümleri (Firewall)

Güvenlik duvarı çözümleri; bilindiği üzere iç ağa giren ve çıkan trafiği kontrol etmek ve denetlemek için vazgeçilmez bir network güvenlik gereksinimidir. Firewall olarak da adlandırılan bu sistemler, iç ağda yaşanan trafiği belirlemesinin yanı sıra, ağda yer alan yetkisiz girişleri ve zararsız aktiviteleri tespit eder. C2bilişim firması olarak security ve network sistemleri konusunda 15 yılı aşkın bir süredir sektörde hizmet sağlamakta ve sağlamış olduğumuz hizmetlerde her zaman koşulsuz müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Güvenlik sistemleri konusunda oldukça deneyim sahibi olan firmamız, siz değerli müşterilerimizin güvenlik gereksinimlerine çözüm odaklı yaklaşmakta olup gerekli security ve network uygulamalarımızdan olan firewall kurulumunu ivedilikle yerine getirmektedir.

Saldırı Tespit ve Engelleme Çözümleri (IDS/IPS)

Şirketlerin ağlarında meydana gelebilecek muhtemel saldırı, atak, tehdit ve ihlallerin belirlenmesi için ağ üzerinde gerçekleşen etkinliklerin izlenmesi ve ağda gerçekleşen trafiğin analiz edilmesi için gerekli olan saldırı tespit ve engelleme çözümleri sistemleri, security ve network sistemlerinin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Saldırı engelleme sistemleri, olası saldırıların ve tehditlerin analiz edilip kaldırılmasını sağlayan mekanizmalardır. Bu sistemler aynı zamanda ağa saldırı gerçekleştiğinde, saldırının kaynağını da tespit edebilen sistemlerdir. C2bilisim şirketi olarak saldırı tespit ve engelleme sistemlerini şirket ağınıza başarılı bir şekilde yerleştirmekteyiz.

Web Filtreleme Çözümleri

Şirket personellerinin herhangi bir sınırlama olmadan internet üzerinde gezinti yapmaları şirket ağını siber saldırılara karşı savunmasız bırakabilir. Bu durum şirketin olası bir maddi zarar ve veri kaybı gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmasına neden olabilir. Bu nedenle network güvenlik sistemlerinde mutlaka olması gereken bir diğer gereksinim web filtreleme çözümleridir. Web filtreleme sistemleri şirketimiz tarafından başarılı bir şekilde security ve network sistemlerine tarafımızdan entegre edilmektedir.