C2B Bilişim Hizmetleri; 2012 yılında Kocaeli Gebze Merkezli ve etki alanı Türkiye olan 15 yılı aşan sektör deneyimi ile kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

Blog

4 Ağustos 2020

İşletmeler İçin En İyi VPN Servisleri

Yaşadığımız dijital çağın en önemli hassasiyeti veri gizliliği ve siber güvenlik olduğu aşikardır. İşletmeler için en iyi vpn servisleriyle bilhassa müşterilerinizin verilerini güvenle saklamak için bir kat daha şifreleme sağlayabilirsiniz.

            VPN (Virtual Private Network) sistemleri, bağlantınızı güvenli bir sunucu üzerinden vekil olarak şifreleyerek kötü niyetli yazılımcı ve hackerlerin ulaşmasını bir kat daha engellemektedir. Böylelikle bilhassa işletmelerin son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan fidye yazılım korsancılığından bir adım daha korunması sağlanmış olur.

İşletmeler İçin VPN Seçimi ve Kullanımı

Şirketinizin, işletmenizin değerini korumak ve geleceğini riske atmak istemiyorsanız bireysel VPN seçimlerinden  farklı olarak ücretli bir VPN tercih etmek bir numaralı önceliğiniz olmalıdır. Bireysel kullanımlarda tercih edilen ücretsiz vpn servisleri kullanarak basit şifreleme, gizlilik ihlali ve yavaş bağlantı sorunlarıyla karşılaşmanız oldukça ihtimaldir.

Profesyonel bir planlama için mutlaka ücretli bir VPN ile ağ trafiğinizi korumaya almalısınız.

Bu noktada VPN seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken diğer kıstaslar;  bant genişliği, bağlantı hızı, şifreleme protokolleri ve veri kaydı tutulmamasıdır.

Özellikle ifade etmemiz gerekiyor ki veri kaydının tutulmaması işletmeler için en büyük tercih olmalıdır. Müşterilerinizin ağ trafiğinin gizli kalması, kötü niyetli hackerlerden bir nebze daha koruyacaktır.

İşletmeler İçin En İyi VPN Servisleri Hangileridir?

Günümüzde çevrimiçi veri ihlalleriyle karşılaşmadığımız nadir internet sitesi kaldı. İşletmelerimizin verilerini koruyabilmek için en iyi vpn servislerini öğrenmeniz gerekiyor.

1- Perimeter81 VPN

İsrail’in güçlü siber alt yapısını nakşettiği bir diğer yazılım şirketi Perimeter81, kuruluş itibariyle işletmelere yönelik güvenlik sağlamayı esas almaktadır.

İşletme büyüklüğüne göre ayrılmış paketlerin her biri özel IP adresleriyle donatılmıştır. Şirketin bir diğer önem atfettiği konu şüphesiz gizlilik kavramı. Gizliliğinizi muhafaza edebilmek için hiçbir verinizin kayıt altına alınmadığını ve her an Wi-Fi ağınız üzerinde koruma sağladığını taahhüt eder.

30 gün para iadesi ve 24 saat bağlanabileceğiniz müşteri desteği ise diğer önemli özelliklerindendir.

2- NordVPN

Tek bir üyelikle 6 farklı cihazdan eş zamanlı kullanım sağlayabileceğiniz NordVPN, 256 bit şifreleme kabiliyetiyle ağlarınızı askeri düzeyde korumaktadır. Dünya üzerinde 62 ülke ve 5 bin sunucuya sahip olduğunu iddia eden firma, verilerinizi de asla kayıt altına almamaktadır.

Windows, Linux ve MacOS için masaüstünde kullanabileceğiniz gibi Android ve iOS sistemlerinde de NordVPN’i indirerek kullanabilirsiniz.

3- ExpressVPN

160 farklı lokasyondan bağlantı yapabileceğiniz Express VPN, İngiliz bir siber güvenlik şirketidir. ExpressVPN ile ağ adresinizi maskeleyebilir, trafiğinizi şifreleyebilirsiniz.

30 gün ücretsiz deneme sürümüyle gelen servis, hız sıralamalarındaki galibiyetiyle tanınmaktadır.

4- HotspotShield VPN

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren HotspotShield VPN, Pango şirketinin bünyesinde yer almaktadır.

Aynı anda 20 farklı cihazdan kullanım imkanı tanıyan VPN yazılımını, limitsiz bir bant genişliğiyle ister ücretsiz ister premium paketle kullanabilrsiniz. 256 bit şifreleme kabiliyetine ve veri kaydı tutmama garantisiyle sunduğu hizmetin başarısından emin olan şirket, 45 günlük iade hakkı da müşterilerine sunmaktadır.

5- TorGuard VPN

60’dan fazla ülkede 3500’den fazla sunucuyla hizmet sunan TorGuard VPN, limitsiz hız ve bant genişliği sunmaktadır. 30’a yakın özel IP, 256 bit şifreleme ve yüksek korumayla şifrelenmiş bir e-posta adresi hizmeti sunan VPN hizmeti denenmeye layık olduğunu belirtebiliriz.

            Çağımızın gerektirdiği güvenlik sorunsalı, her an dünya hükümetlerinin verilerimizi istemesiyle paradoks yaşatıyor. Güvenli bir VPN tercih ederek özgür internet dünyasına siz de katılın.

Genel , ,
blank
About Cem Erkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir