C2B Bilişim Hizmetleri; 2012 yılında Kocaeli Gebze Merkezli ve etki alanı Türkiye olan 15 yılı aşan sektör deneyimi ile kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

CCTV ve IP Kamera Hizmetleri

Closed-Circuit Television (CCTV) Kapalı devre televizyon sistemi birçok işletme ve binaların güvenliklerinin sağlanabilmesi için kurulan güvenlik kamera sistemleridir. Güvenlik kamera sistemleri analog cctv ve IP cctv sistemleri olarak iki grupta ele alınmaktadır. Analog sistemlerde, operatör kamera görüntüyü kayıt cihazına kaydetmekte ve kullanıcı istediği zaman kayıt cihazından izleyebilmektedir. IP kamera sisteminde ise, kamera görüntüsüne ve kayıt cihazına kaydedilmiş olan görüntülere uzaktan erişim sağlayarak, hem önceki kayıtlara hem de canlı görüntülere aynı anda erişim imkanı sunmaktadır. C2b bilişim olarak işletmeniz ve binanız için ihtiyaç duyduğunuz en iyi güvenlik kamera sistemlerini kurmaktayız.

IP Kamera Sistemleri

CCTV ve IP kamera hizmetleri firmamız tarafından müşteri tercihine bağlı olarak, kablolu ya da kablosuz IP kamera kullanılarak yapılmaktadır. IP kamera sistemlerinde sensör sistemi kullanarak, görüntü kapsamında hareket algılaması olduğunda görüntünün yakalanmasını sağlayarak kayıt edilmesini sağlamaktadır. IP kamera tarafından yakalanan görüntü ağ sistemleri üzerinden kullanıcıya ulaşması sağlanmaktadır. Kullanıcılar kendilerine verilen yetki durumuna göre internet üzerinden iş yerleri ya da binaları ile ilgili görüntülere istedikleri zaman rahatlıkla ulaşabilmektedir. Firmamız güvenlik kamera kayıtlarının depolanma alanı durumuna göre geçmiş tarihlere ait görüntüleri izleyebilmenizi de sağlamaktadır.

IP Kamera Özellikleri

Firmamız tarafından yapılan IP kamera kurulumları gelişen teknolojiye uyumlu olarak yapılmakta ve istenildiğinde sistem güncellemesi yapılabilmektedir. IP kamera sistemlerinde bulunan özellikler arasında, cihazın depolama bölümüne kayıt yapabilmekte, istenilmesi durumunda kayıt cihazına gerek duyulmamaktadır. Ağ sistemleri üzerinden internet aracılığı ile güvenlik kamera kayıtları takip edilebilmekte ve kamera sistemlerine erişim yapılabilmektir. Bilgisayar ya da mobil cihazlarınızdan kamera sistemine erişiminiz kolay olmaktadır. IP kamera sistemlerinde yangın, hırsız gibi özel alarm sistemi kurarak anında haberdar olmanız sağlanmaktadır. Görüntü çözünürlüğünün yüksek olması IP kameraların diğer bir özelliğidir. C2b bilişim olarak kamara kurulumu yapılacak olan yerin keşfini profesyonel ekiplerimiz ile yaparak en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.

 

Analog CCTV

Güvenliğin sağlanabilmesi için ihtiyaç duyduğunuz güvenlik kamera sistemlerinin sabit ya da hareketli olarak yakaladığı görüntüleri DVR adı verilen kayıt cihazlarına kaydetmesi ve bilgisayar üzerine yüklenen izleme programları ile kaydedilen görüntülerin izlenebilmesi sistemine analog cctv sistemleri denilmektedir.

blank

Günümüzde birçok kuruluş tarafından yüksek çözünürlük özelliği olan Analog High Definition özellikli sistemler firmamızdan talep edilmektedir.

IP ve Analog Kamera Ortak Yönleri

Güvenlik tüm alanlarda ilk sırada yer almaktadır. Firmamız güvenliğin sağlanabilmesi için kurum yapısına uygun olarak IP kamera ya da analog kamera sistemleri kurulumu yapmaktadır. CCTV ve IP kamera hizmetleri alanında müşterilerimize her iki sistemin ortak noktalarını göstermekteyiz. Ortak özellikleri arasında, IP ve analog kameralar binanın istenilen herhangi bir noktasına yerleştirilebilmektedir. Anlık görüntü takibi yapılmasını sağlar. Her iki kamera sistemi de gece ve gündüz sesli kayıt yapabilmektedir.

IP Kamera ve Analog Kamera Farkları

blankGelişen yazılım teknolojisinin yeni ürünü olarak IP kamera sistemleri daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. IP kamera ve analog kamera sistemleri arasında belirli farklar bulunmaktadır. Bu farklar arasında, analog kamera görüntüyü DVR cihazına kaydeder, IP kamera server sunucusuna kaydeder. IP kamera görüntülerini izleyebilmek için mobil veya bilgisayarın olması yeterlidir. Analog kamera kayıtları için özel program kurulması gerekir. IP kameralarda özellik sayısı çok fazladır, analog kameralarda özellikler sınırlıdır. IP kamera sistemlerinin kurulumu daha kolay ve maliyeti düşüktür. C2b bilişim firması olarak CCTV ve IP kamera hizmetleri alanında yeni teknoloji ürünlerini kullanmaktayız.