C2B Bilişim Hizmetleri; 2012 yılında Kocaeli Gebze Merkezli ve etki alanı Türkiye olan 15 yılı aşan sektör deneyimi ile kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

C2B SMARTHOST

C2b bilişim olarak sizlere vermiş olduğumuz hizmetlerimiz sayesinde size gelen maillerin kaybolmasını önlediğimiz gibi sizin göndermiş olduğunuz maillerinde kaybolmasını ve yerine ulaşmasını sağlıyoruz. C2b SMARTHOST hizmetlerimiz ile mail sunucunuzda sorun oluştuğunda dışarıya mail gönderimi aşamasında sorun yaşarsınız. Bu sorunu yaşamamanız için SMARTHOST hizmetimiz sayesinden mailleriniz sorunsuz olarak gönderilebilmektedir. Sizin için oluşturduğumuz SMARTHOST sunucusu mail sunucunuz üzerinden aktırılamayan maillerinizi alır ve alıcısına kaliteli bir şekilde ulaştırır. SMARTHOST sunucu sayesinde dns ayarlarınız zarar görmez ve Ip adresinizin çeşitli nedenlerle kara listeye girmesini önlenecektir. C2b SMARTHOST hizmetlerimiz sayesinde maillerinizin virüssüz olarak kayıplar oluşmadan iletilmesini güvenli olarak sağlamış olursunuz.

Ip Engellemesi

Çeşitli internet erişim sistemleri üzerinde çalışan mail sunucuları ve servis sağlayıcıları kullanılan Ip adreslerinin kara listeye eklenmesine neden olabilmektedir. Ip adresinizin kara listeye eklenmesi sizlerin mail gönderimini engelleyecek ve işlerinizin durma noktasına gelmesine neden olacaktır. C2b SMARTHOST hizmetlerinden faydalanarak, Ip adresinizin kara listeye eklenmesini önlemiş ve göndermek istediğiniz maillerin yerine daha çabuk ulaşmasını sağlamış olursunuz.

blankMail Sunucusu

Kullanmış olduğunuz mail sunucunuz firmanız bünyesinde ya da firmamız veri merkezinde de bulunuyor olsa, SMARTHOST hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sizin için oluşturacağımız SMARTHOST sunucusu, mail sunucunuzda bir sorun yaşandığında devreye girecek ve göndereceğiniz maillerin gönderim yolunu açarak yerine sorunsuz ulaşmasını sağlayacaktır.

SMARTHOST Hizmeti Nasıl Verilir?

C2b bilişim olarak tüm kamu kurumları ve özel şirketlere en iyi mail sunucu hizmetlerini, yedekleme ve depolama hizmetlerini vermekteyiz. Etrn hizmetlerimiz ile sizlere gelen maillerin kaybolmasını önlerken, SMARTHOST hizmetlerimiz ile de sizin müşterilerinize gönderdiğiniz maillerin kaybolmasını ve sorunsuz bir şekilde iletilmesini sağlıyoruz. Yerel lokasyonlardan yapılan mail gönderimleri çeşitli güvenlik politikalarına takılır ve alıcıya ulaştırılmaz. Bu aşamada SMARTHOST sunucularımız devreye girer ve mail adresinizi alarak alıcısına ulaşmasını sağlar. Mail sunucunuz üzerinde oluşan sorunları ve güvenlik politikalarını düzelttikten sonra mail sunucunuz göndermek istediğiniz maillerinizi sorunsuz ulaştıracaktır. C2b SMARTHOST sunucumuz, sizin mail sunucunuzda bir sorun oluştuğunda ya da engelleme olduğunda devreye girecektir. Sunucunuz üzerinde SMARTHOST sunucuya yönlendirme yolu açıyoruz ve her türlü engellemede bu yol sayesinde mailleriniz SMARTHOST üzerine gelir ve oradan alıcı adresine iletilir.

SMARTHOST Hizmetlerimiz

C2b SMARTHOST hizmetlerimizden faydalanmak isteyen tüm kuruluşlar, sistemlerimiz hakkında bilgi alabilir ve profesyonel ekiplerimizin sistemi kurmasını sağlayabilirler. Sahip olduğunuz alan adı ve bu alan adı ile oluşturduğunuz tüm e-posta adresleri ile SMARTHOST sunucumuz üzerinden maillerinizi gönderebilirsiniz. SMARTHOST hizmetlerimiz firmanızın kurumsal kimliğini koruyacaktır. Kurumsal kimliğin korunması, Ip adresinizin kara listeye eklenmesini önleyerek yapacak ve dış dünyaya açılmanızı, dış dünyanın size ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

blankDiğer Hizmetlerimiz

C2b bilişim olarak, size gelen ve sizin gönderdiğiniz tüm maillerin kaybolmaması ve engellenmemesi için kaliteli ve güvenli hizmetler vermeye çalışıyoruz. C2b SMARTHOST hizmetlerimiz sizin müşterileriniz ile iletişiminizi kesintisiz kurmanızı sağlayacaktır. Mail sunucunuzda oluşabilecek donanımsal ya da elektriksel her türlü sorunda SMARTHOST sunucumuz devreye girecek ve müşterilerinize göndermek istediğiniz maillerin hızlı bir şekilde ulaşımını sağlayacaktır.

Diğer hizmetlerimiz arasında, tüm veri güvenlik sistemleri, işlem kapasitenize göre veri depolama alanları oluşturma hizmetleri, ftp yedekleme hizmetleri gibi çeşitli hizmetleri vererek, verilerinizin güvenliğini sağlamaktayız. Firmalara sunucu sistemlerinin kurulması ya da sunucu alanlarının kiralanması yeterli gelmemektedir. Önemli olan sistemi kullanacak olun personelin bilinçli bir şekilde sistemi kullanabilmesidir. C2b bilişim olarak hizmet verdiğimiz tüm firmalara belirlenen personele yetki tanımlaması ve sistem kullanım eğitimleri verilmektedir.