C2B Bilişim Hizmetleri; 2012 yılında Kocaeli Gebze Merkezli ve etki alanı Türkiye olan 15 yılı aşan sektör deneyimi ile kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

C2B ETRN

Size gelen tüm e-postalarınız çeşitli nedenlerle kesintiye uğrayabilir ve size ulaşmaz. Bunun için C2b ETRN hizmeti vererek size ulaşmadan kesintiye uğrayan e-postalarınızın ETRN sunuculara yönlendirilmesini sağlıyoruz. Sunucu ağ bağlantınızda oluşan sorun giderildiğinden ETRN sunucularımızda tutulan mailleriniz tekrardan sizlere yönlendirilir. Bu hizmetimiz ile mail sunucunuzun önünde veya arkasında bulanarak oluşabilecek sorunlarda tüm sisteminizi korumaya alıyoruz. ETRN hizmetlerimiz sayesinde, e-posta trafiğini rahat yönetirsiniz. E-posta gönderimlerinde sorun yaşamaz, mail kayıplarının önene geçersiniz. Ayrıca gelen ve giden tüm e-postalarda anti virüs filtrelemesi yaparak sistem güvenliğini sağlar.

Kendi Bünyenizdeki Sunucularda ETRN

ETRN hizmetleri kendi bünyenizde bulunan mail sunucularında yaşanabilecek her türlü donanımsal arızalarda işe yarayacaktır. Ayrıca mail sunucusunuz internet bağlantı problemleri olduğunda, işletmenizde yaşanabilecek tüm elektriksel problemlerinizde ETRN hizmetleri işe yarayacaktır. C2b bilişim firması olarak ETRN hizmetleri uygulamalarını kendi bünyenizde oluşturacağınız sunucu sistemlerine ya da firmamızdan kiralayacağınız mail sunucuları için vermekteyiz.

Mail Sunucusu Farklı Bir Noktada Bulunuyorsa

Mail sunucunuz firmamız bünyesinde bulunuyorsa ETRN ne işe yarar? Hizmet sağlayıcı ve mail sunucunuzda oluşabilecek her türlü donanımsal sorunlar olduğunda, internet bağlantı problemlerinden, yaşanabilecek elektrik enerji problemlerinde, ETRN hizmeti alınan mail sunucularında mail kaybı riskini ortadan kaldırmaya ve maillerinizin kaybolmamasına yarayacaktır.

ETRN Hizmeti Nasıl Verilir?

C2b bilişim firması olarak kurumsal kimliği olan firmalara vermiş olduğumuz sunucu hizmetleri ile birlikte ftp yedekleme ve ETRN hizmetleri de vermekteyiz. ETRN hizmetlerimiz ile size gelen maillerin çeşitli problemler nedeniyle kaybolmasını ya da geri dönmesini engellemek için alan adı sunucunuz üzerinde size ikinci bir mail exchanger kaydı olarak ETRN kayıtları oluşturuyoruz.

Mail sunucunuzda bir problem olduğunda, size gelen mailleriniz ETRN sunucunuzda tutulacaktır. Bu gelen maillerinizin geri dönmesini ve kaybolmasını önleyerek, zaman kaybının önüne geçecektir. Mail sunucunuzdaki problemler giderildiğinde ETRN sunucunuz üzerinde tutulan mailler ETRN hizmetleri sayesinde sizlere ulaştırılacaktır. ETRN hizmetlerimiz ile mail trafiği yoğun olan kuruluşların maillerinin kaybolma riskini en aza indiriyoruz ve kuruluşların mail trafiğini rahat bir şekilde kontrol etmesini sağlıyoruz.

ETRN Hizmetlerimiz

C2b ETRN hizmetleri satın alan kuruluşlara işlemler alan adı başına ücretlendirilmektedir. Almış olduğunuz alan adı altında, alan adı ile yer alan tüm e-postalar barındırılmaktadır. Alan adı ile alınan e-posta hesabı başına ekstra ücret alınmamaktadır. Firmamızdan ETRN hizmeti alan firmaların DNS yönetimi c2b bilişim üzerinde ise hizmet alan müşterilerin DNS ayarlarını yapmaları gerekmektedir. Tüm hizmetlerimizde sunucuların sorunsuz çalışabilmesi için, standartlara uygun veri merkezimizi kurduk ve hizmetlerin kesintisiz sağlanabilmesi için alt yapı sistemlerini, güvenlik sistemlerini kaliteli olarak sağlamaktayız.

Koruma Hizmetlerimiz

C2b bilişim firması olarak sizlere veri merkezi hizmetlerimiz ile birlikte c2b ETRN hizmetlerini de vermekteyiz. E-postalarınızın kaybolmaması ve geri dönmemesi için önemli bir uygulamadır. Hizmetlerimiz sayesinde e-posta sahtekarlığı, virüslü dosya gönderimi gibi çeşitli tehditleri ortadan kaldırmış olursunuz. Tüm mailleriniz ETRN hizmetlerimiz sayesinde yedeklenmekte ve sisteminizde yaşadığınız çeşitli sorunlar nedeniyle size ulaşmayan mailleriniz daha sonra size ulaştırılarak, bilgi kaybının önene geçmekteyiz.

Vermiş olduğumuz hizmetlerimiz kapsamında firmaların mail kullanıcıları, ftp yöneticileri, IT elemanlarına çeşitli güvenlik eğitimleri vererek, bilgi ve belgelerin korunması, mail trafiğinin yönlendirilmesi gibi alanlarda gelişmeleri sağlanmaktadır. C2b ETRN hizmetlerimiz ile size gelen ve sizin göndereceğiniz maillerin engellenmesini önlemek, tüm maillerin çeşitli nedenlerle kaybolmasının önüne geçmeyi ve firmanızın kurumsal kimliğini korumayı amaçlıyoruz. Tüm hizmetlerimizden uygun fiyat seçenekleri ile faydalanabilir ve kaliteli hizmet alabilirsiniz.